Aileden Gelen Travmalar Üzerine Harika Bir Kitap Tavsiyesi!

Mark Wolynn tarafından kaleme alınan “Seninle Başlamadı” adlı kitap Türkçe’ye Mine Madenoğlu tarafından çevrilmiştir. Kitabın yazarı tarafından yapılan bilgilendirmeye Seninle Başlamadı adlı kitapta göre kalıtsal aile travmalarının kişinin nasıl biri ve kim olacağına nasıl etki ettiği, ne gibi sorunlara yol açtığı ve bu sorunların üstesinden nasıl gelinebileceği gibi konular ele alınıyor.

Yazarın Travmalarla İlgili Araştırmaları Bulunuyor

Yazar Mark Wolynn aynı zamanda bir psikolog… Bu kitabı yazana kadar kişinin ailesinden gelen çeşitli travmalar ile ilgili pek çok araştırma yapmış. Wolynn’in bu alanda bir de enstitüsü bulunuyor. Mark Wolynn, “Seninle Başlamadı” ile 2016 yılında Nautilus Kitap Ödülü’ne layık görülmüş.

Seninle Başlamadı isimli kitabın okuyucuyu en çok çeken tarafı bir bilimsel bilgi hazinesi olmasına rağmen anlaşılabilen ve akıcı bir dille yazılmış olması…

Kendinizi Yaşamınızı Sorgularken Bulabilirsiniz!

Kitapta genel konu olarak aileden kaynaklı olan travmaların kim olduğumuz üzerinde ne gibi etkileri olduğu anlatılıyor. Aileden travması olan kişilerin bu travmaların genel yaşamına yansıması halinde sorunlarıyla nasıl başa çıkabileceğinin ipuçları veriliyor. Kitabı okuyanlar bir anda kendilerini, kendi yaşamlarını sorgularken buluyorlar.

Seninle Başlamadı adlı kitapta ayrıca anne babaların çocuklarıyla yaşadıkları sorunları konu alan araştırma sonuçlarına da yer verilmiş.

Kıscaası kitap tercihinde okurken kendisine bir şeyler katıp katmayacağına, kişisel gelişimine katkı sağlayıp sağlamayacağına dikkat edenlerin mutlaka okuması gereken bir kitap…

Yazar Danışanlarından Örneklere Yer Veriyor

Yazar, kitapta kendi danışanlarından da örnekler veriyor.

Bu örneklerin en dikkat çekici olanlarından birinde genç kız 19 yaşına bastıktan sonra uykusuzlukla birlikte üşüme nöbetleri çekiyor. Terapi seanslarının sonunda yazar, kızın amcalarından birinin yıllar önce donarak öldüğünü öğreniyor. Üstelik amcası öldüğünde tam 19 yaşındaymış. Kızın bu durumla yüzlemesi ve barışması sağlanarak tedavi ediliyor…

Sitede yer alan tavsiye kitap sayfalarından olan Avına Av Olan Bir Avcının Hikayesi! Konulu yazıyı da inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir