Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Yiyecekler Nelerdir?

Bağışıklık sistemimizin güçlü olması bizi hastalıklara karşı korur. Özellikle son dönemlerde yaşadığımız koronavirüs salgını bu konunun gündemde kalmasına yol açtı. Çünkü dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan bu virüsün henüz bir aşısı ve bir ilacı yok…

Uzmanlar Açıklamalar Yapıyor!

Koronavirüsten korunma yolları arasında en etkili olanlardan birinin bağışıklık sisteminin güçlü olmasını sağlamak olduğu konunun uzmanları tarafından sürekli olarak açıklanıyor. Peki, bağışıklık sistemimizi nasıl güçlü tutacağımızı, hangi besinlerden tüketirsek hastalıklara, virüslere ve bakterilere karşı daha korunaklı olacağımızı biliyor muyuz? Burada en önemli nokta bağışıklık sistemini güçlendiren yiyecekler

Bağışıklık Nasıl Güçlenir?

Beslenme düzenimizi bağışıklığı güçlendirmek adına yeniden şekillendirmenin yanı sıra sigara içmemek, düzenli olarak her gün spor yapmak, düzenli ve yeterli uyumak gibi diğer etkenler de bağışıklığı güçlendirmek için gerekli…

Sizler için Mutlaka Deneyin! Bağışıklık Güçlendiren Kolay Çorba Tarifi konulu yazımızı da okuyarak aile bireylerinizin sağlığını koruyabilirsiniz. Uzmanlar bağışıklığı güçlendirmek için tüketilecek olan yiyeceklerin rengarenk olmasını, taze meyve ve sebze tüketimiyle bunun sağlanabileceğini söylüyorlar.

Bağışıklığı Güçlendiren Yiyecekler

  • Tabii ilk sırada sarımsak yer alıyor. Doğal antibiyotik olmasıyla birlikte vücudu bakteri ve virüs gibi zararlı etkilerden koruyor.
  • Doğal probiyotik olan yoğurt ve kefir bağırsaklardaki faydalı bakterileri koruyarak, zararlı olanlarla savaşma gücü kazanmalarına yarıyor.
  • Mucize sebzelerden biri olan ıspanak içeriğindeki demir oranıyla vücudun demir ihtiyacının önemli bir bölümünü karşılıyor.
  • Karaciğer dostu olarak nitelenen brokoli bağışıklık sistemini güçlendirme özelliği de taşıyor.
  • Kırmızı biber tüketmek cilde iyi geliyor diye bilinir. Ancak beraberinde bağışıklığın güçlenmesine de önemli rolü vardır. Eğer mide sorununuz yoksa her yemekte tüketebilirsiniz. Kırmızı acı biber ayrıca iştah açmasıyla da tercih edilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir