Başarılı İlişkiler için Gerekli 7 Önemli Kural!

İlişki denince her ne kadar hepimizin aklına kadın – erkek ilişkileri gelse de aslında yaşamın içinde iletişim kurduğumuz herkesle bir ilişki içindeyiz. Başarılı ilişkiler kurmak tüm yaşamımıza yansıdığından ilişkilerde geçerli temel kuralları bilmekte de fayda vardır.

Her İletişim Bir İlişkidir!

İster eşiniz olsun, ister arkadaşınız, çocuğunuz ya da komşunuz; ikili ilişkilerde bazı kurallar vardır. Bu kurallar bilinmedik ve uyulmadıkça özel ve sosyal yaşamda sıkıntılar ortaya çıkabilir. Bu yazımızda başarılı ilişkiler için gerekli 7 önemli kurala değindik. Bu kurallar sağlıklı çiftlerin de uyması gereken kurallardandır. Peki, nedir o kurallar? İşte cevabı…

Sitemizde yer alan İlişkilerin En Önemli Sorunlarından Biri: Haklı Olma İsteği! Konulu yazımızı da sizler için derledik.

Güvenmek

Çiftlerin sahip olması gereken en önemli özellik birbirlerine güven duymalarıdır. Güvenin eksik olduğu ilişkilerde sürekli akıllarda sorular olur ve diğer odak noktaları kaçırılmaya mahkumdur.

Kabullenmek

Bir kişinin, diğer bir kişiyi olduğu gibi kabul etmesi tabirinden hep söz edilir. Değiştirmeye çalışmak, kendine benzetmeye çalışmak yerine kabullenmek sorunları azaltır.

İletişim

İkili ilişkilerin en önemli sorun sebeplerinden biri iletişim eksikliğidir. Konuşabilen çiftler sorunlarını daha kolay çözebilir. Aynı dilde buluşmak ilişkilerin püf noktasıdır.

Bağlılık

Eşinizin, arkadaşınızın, yakınlarınızın sadece güldüğü zamanlarda değil, üzüldükleri ve ağladıkları zamanlarda da yanında olmanız o ilişkiye olan bağlılığınızı gösterir.  Bağlılık ve aidiyet ilişkilerin olmazsa olmazıdır.

Saygı

Uzun süren ilişkilerin temelinde çiftlerin birbirine duyduğu saygı vardır desek aslında yanlış olmaz. Karşılıklı olarak saygı göstermek daha sağlıklı ve uzun ömürlü ilişkiler demektir.

Affetmek

Onulmaz hatalar olmadığı sürece bir ilişkide küçük hataları büyütmemek, affetmek gerekir. Bunu hiç kimsenin mükemmel olmadığını kabullenerek başarabiliriz.

Sadakat

Güvenle ilişkili olan sadakat özellikle kadın – erkek ilişkilerinin temelini oluşturur. Ancak sadık olmak yetmez, sadık olunduğunun gösterilmesi de gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir