Bir Psikologtan Kendine Notlar

Uzman Klinik Psikolog Gül Er İşlek tarafından kaleme alınan Bir Psikologtan Kendine Notlar adlı kitap okunması gereken baş ucu kitapları arasında yer alıyor. Cenevre Fikir Sanat tarafından yayınlanan Bir Psikologtan Kendine Notlar, Gül Er İşlek’in deneyimlerini ve gözlemlerini derlemesiyle meydana gelmiş.

“Deneyimlerimden Kendime Notlar Yazmıştım”

Güler İşlek kitabı ile ilgili yaptığı yorumda Bir Psikologtan Kendine Notlar ile öncelikle öğrenmiş olduklarını, hayatta edindiği deneyimlerini, gözlemlediklerini kendisine notlar halinde kaleme aldığını söylüyor. Yazar bu notlarını aslında kendisi için arşivlediğini, daha sonra düşününce diğer insanlara da yarar sağlamasına karar verdiğini ve kitap haline getirdiğini söylüyor.

Doğru Bildiğimiz Yanlışlar Ele Alınıyor

Kitapta, insanın aslında iyileştiren değil, iyileşmek için sadece bir aracı olduğundan bahsediliyor. Gül Er İşlek kendini iyi hissettiğini sanan ve her gün doğru bildiği pek çok yanlış içinde olan kişilere yol gösteriyor. Bu yanlışların neler olduğu Bir Psikologtan Kendine Notlar adlı kitapta detaylı olarak ele alınıyor. Kitabın ana fikrine göre yaşanan tüm olumsuzluklarda insan o olaylar içinde kendini gerçekleştirme fırsatı bulur. Bu gerçekleşme ise ancak kendi iç dünyamıza bakarak ve öğrenerek olabilir.

Daha Mutlu Olmanın Yolu Nedir?

Gerçek bir iyileşmenin ancak iç dünyamıza bakarak olabileceğini belirten Gül Er İşlek, önce kendimizin aydınlanacağımızı, daha sonra da çevremizdekileri aydınlatabileceğimizi söylüyor. Aydınlanma ışığını tüm çevresine yayabilenler daha huzurlu, daha mutlu olur ve daha kaliteli bir yaşam sürerler. İşlek kitabını daha kaliteli bir yaşam yolculuğunda yol gösterici olarak niteliyor. Çünkü kitapta gündelik yaşama dair pek çok öğretici ve aydınlanmayı sağlayan not yer alıyor.

Sitemizde yer alan Düştüğünde Kalkarsan Hayat Güzeldir adlı kitap ile ilgili detaylar da sizin için yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir