Profesyonel yaşam koçu; kişinin hedeflerini belirlemesinde, bu hedefleri gerçekleştirmesinde, kişiyi harekete geçirecek eylem planını hazırlayan ve bu planın uygulanmasında yardımcı olan kişidir.

Profesyonel yaşam koçluğundan herkes yararlanabilir. CEO’lar, girişimciler, yöneticiler, iş liderleri, bir lise öğrencisi ya da bir üniversiteli, yaşam koçu desteği alabilmektedir.

Yaşam Koçu Ne Yapar?

Bir yaşam koçu olarak görevimiz, kişinin belirlediği hedeflere göre çalışmalarını yürüterek, kişiyi mesleki ve kişisel anlamda teşvik etmektir. Ancak yaptığımız yaşam koçluğu, mentörlük ve terapi uygulamalarıyla karıştırılmamalıdır.

Yaşam koçluğu, sorunları olanlara ve sorunlarla kendi başına başa çıkamayan insanlara uygundur. Ancak yine de hayatta başarılı olmak, hayat kalitesini daha yükseklere çıkarmak isteyen herkes, yaşam koçu desteği alabilir.

Yaşam koçluğu seanslarımız sayesinde; şu anda olduğunuz yer ile olmak istediğiniz yer arasındaki boşluk kapanmakta ve seanslarımız sayesinde, sınırlanan inançlarınızı da aşmanızda ve daha büyük düşünmenizde yardımcı olmaktayız.

Yaşam Koçluğu Seanslarımız ile Ne Kazanırsınız?

Profesyonel yaşam koçları, bu konuda 250 saatten fazla eğitim almış profesyonellerdir. Bu yüzden kişiye, yaşamının her alanında mükemmelleşmesinde yardımcı olmaktadır. Alacağınız yaşam koçluğu seanslarımız ile;

  • Hedeflerinizi belirleyerek, başarı için bir vizyon oluşturursunuz.
  • Profesyonel ve kişisel büyüme planları yapabilirsiniz.
  • Finansal açıdan bağımsızlığa yönelik çalışmalarda bulunabilirsiniz.
  • Daha özgüvenli ve etkili iletişim kurmayı öğrenirsiniz.
  • Hayattan zevk almayı öğrenirsiniz.
  • İdeal insanı, ilişkiyi bulabilirsiniz.
  • Daha kaliteli bir yaşam sürmeye başlarsınız.
  • Yeni bir kurabilir ya da kurulu işinizi daha da büyütebilirsiniz.

Yaşam koçluğu seanslarımız sayesinde; daha etkili ve odaklanmaya yönelik faaliyetler gösterebilirsiniz. Küçük sıkıntıları dert etmemeyi öğrenirsiniz. Daha çabuk sonuç almak için hızlı olmayı öğrenirsiniz. Hayatınızdaki hedefleri daha büyütebilir ve en iyi hedefleri belirleyerek, bu hedeflere ulaşmayı öğrenebilirsiniz.

Yaşam Koçları Hangi Alanlar Üzerinde Çalışır?

Yaşam koçu olarak hem kişisel hem de profesyonel hedefler üzerinde çalışmalar yürütmekteyim. İşin geliştirilmesi, yeni bir girişimcilik aşaması, belki sağlıkla ilgili problemlerin iyileştirilmesi gibi birçok farklı alanda destek vermekteyim.

Yaşam Koçluğu Desteği Ne Kadar Süre Alınmalıdır?

Yaşam koçluğu desteğimiz en az 1 yıl sürmektedir. Bu süre, danışanın bize güvenmesine, hedeflerine ulaşmasına ve etkili stratejiler geliştirmesine göre değişkenlik göstermektedir.

Çoğu zaman sadece belirli bir hedefe ya da projeye odaklanarak, hedefler belirlenir. Çok kısa süreler için de yaşam koçluğu hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Yaşam koçu ve danışanı arasında bir sinerji bir coşku vardır. Yaşam koçluğumuzdan yararlanmak isteyenler, hedeflerini daha iyi belirleyerek, hedefe ulaşma yolunda çok daha kolay motive olmaktadır.