Bir japon tekniği olarak karşımıza çıkan Reiki, “Rei Tanrı’nın bilgeliği ve yüksek gücü” ve “ki yaşam gücü enerjisi olarak tanımlanır. Reiki; kişilerde iyileşmeyi desteklemek ve stresi azaltarak rahatlama için yapılan bir tekniktir. Kişinin yaşam enerjisini gün yüzüne çıkararak, daha farkındalık sahibi, daha sağlıklı ve mutlu olma yeteneğine sahip olmak amacı vardır.

Reiki; herkesin kullanabileceği, oldukça basit, doğal ve güvenli manevi iyileşme ve kendini geliştirme tekniğidir. İnsanoğlunun bildiği her hastalığın iyileştirilmesinde yardımcı olan bir tekniktir. Aynı zamanda, hastalıkların yan etkilerini hafifletir ve iyileşmenin tam anlamıyla olması için, tıbbi ve terapisttik yöntemlerle beraber çalışabilir.

Reiki Seanslarında Neler Yapıyoruz?

Reiki, bir tür enerji terapisi olarak adlandırılmaktadır. Ellerden geçen enerjiyle kişinin iyileştirilmesi sağlanır. Bazı ağrı çeşitlerinde ağrıyı hafifleten Reiki, duygusal durumları da tedavi etme amaçlı kullanılabilmektedir.

Reiki oturumlarımız için ilk olarak rahat bir ortam hazırlıyoruz. Aslında rahat olan her yerde Reiki yapılabilir. Reiki için gelen danışanımız rahat bir sandalyede oturmalı ya da tamamen giyinik şekilde yatar vaziyette olmalıdır. Danışanımız isterse, müzik de olabilir.

Reiki hocamız, farklı el şekilleri uygulayarak 2-5 dakika arasında, kişinin bedenindeki belli alanlara hafifçe ellerini yerleştirerek uygulamayı başlatmaktadır. Bedenin 20 farklı bölgesinde Reiki uygulaması yapılabilir.

Reiki uygulaması sırasında; uygulamayı yapan hocanın ellerinde sıcaklık ve karıncalanma olur. Her pozisyonda enerji durduğu anda eller bedenden çekilmektedir.

Uyguladığımız Reiki Teknikleri

Reiki uygulamaları farklı tekniklerle yapılmaktadır. Bu teknikler;

  • Merkezleme
  • Takas
  • Işık saçan
  • Zararlı enerjileri çıkarmak
  • Aurayı yumuşatmak

Bazı durumlarda kristaller ve çakra şifa değnekleri kullanılmaktadır. Bu sayede iyileşme sağlanmakta ve negatif enerjiler uzaklaştırılmaktadır.

Reiki Uzaktan Uygulanabilir mi?

Reiki uygulamaları uzaktan iyileştirme şeklinde de yapılabilmektedir. Bunun için enerji titreşimlerine yardımcı olması açısından kristaller kullanılabilir. Uygulama seanslarımız 15 dakika ile 1.5 saat arasında sürebilir.

Seans süreleri, danışanın neyi hayatında istediğine, neyi başarmak istediğine göre değişkenlik göstermektedir.

Reiki Uygulaması Almak

Reiki uygulaması, tıbbi tedavinin yanında tamamlayıcı tedavi olarak tercih edilmektedir. Reiki uygulamaları sayesinde stres yönetimi daha kolay olurken, zihinsel, ruhsal ve duygusal anlamda farkındalık ortaya çıkmaktadır.

Bunun yanında kronik ağrılar, yorgunluk sendromları, kaygı durumları gibi rahatsızlıkların iyileştirilmesinde de destek olmaktadır

Reiki uygulamalarımız için, iletişim numaralarımızdan biri arayabilir, uzmanımız ile görüşerek, en doğru Reiki uygulamamızdan yararlanabilirsiniz.