Evde Yapabileceğiniz Basit Karın Kası Egzersizleri – 1

Evlerimizde oturduğumuz, koronavirüs salgınından dolayı dışarı çıkamadığımız bu dönemde spor yapmanın gerektiğini söylemeye gerek yok…

Spor yapmak hem bağışıklık sistemimiz için gereklidir, hem de sağlıklı yaşamın en önemli gereklerinden biridir. Spor salonları kapalı ve dışarı çıkarak açık havada spor yapmamız için de uygun bir dönemde değiliz.

Peki, ne yapmalıyız? Evde yapabileceğiniz basit karın kası egzersizleri ayrıntılarıyla birlikte paylaşarak evde spor yapmak konusunda düzenlediğimiz bu yazımız size yardımı olacaktır. Sitemizde daha önce yayınlanmış olan Bağışıklığı Güçlendiren Evde Yapılabilecek Egzersizler yazımızı da okuyabilirsiniz. Bu hareketleri günde 2 sefer 10’ar defa yapabilirsiniz.

İşte evde yapabileceğiniz basit karın egzersizleri

Mekik Hareketi 1

Sırtüstü yere uzanın. Kollarınızı ensenizde birleştirin. Hem vücudunuzun üst bölümünü, hem de dizlerinizi karnınıza doğru aynı anda çekin.

Mekik Hareketi 2

Yumuşak bir yere sırtüstü uzanın. Kollarınız başınızın altında olsun. Bacaklarınızı yere paralel şekilde düz uzatın. Gövdenizin üst kısmı düz kalsın. Dizlerinizi karnınıza doğru çekin ve uzatın.

Mekik Hareketi 3

Dümdüz ve yumuşak bir yere yatın. Ellerinizi başınızın altına koyun. Aynı pozisyonu bozmadan bacaklarınızı düz bir şekilde havaya kaldırın, indirin. Aynı anda omuzlarınızı da yerden havaya kaldırmaya çalışın.

Mekik Hareketi 4

Sırtınız yerde dümdüz olacak şekilde yere uzanın. Yumuşak bir yer olsun. Kollarınızı bedeninizin yanına uzatın. Bacaklarınız da bu arada dümdüz olsun. Kollarınız ve bacaklarınızdan destek alarak vücudunuzu havaya kaldırmaya gayret edin.

Mekik Hareketi 5

Vücudunuz düz olacak şekilde yere uzanın. Dizlerinizi germe hareketi yapın. Eklemlerinizi de gerin. Bu sırada kollarınız göğsünüzün üzerinde birleşmiş olsun. Yavaşça bedeninizin üst bölümünü dizlerinize doğru çekin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir