Evde Yapabileceğiniz Basit Karın Kası Egzersizleri – 2

Sağlıklı yaşam için sağlıklı beslenme gerekli olduğu kadar spor da gereklidir. Özellikle evde kal çağrılarına uyarak koronavirüsten korunmak için evlerimizde daha çok zaman geçirdiğimiz bu dönemde evde yapabileceğimiz bazı egzersizler vardır.

Karın ve bel bölgesinde biriken yağlar sağlığımız için tehdit oluşturur. Ayrıca daha fit ve daha güzel görünmemiz için de bel ve karın bölgesindeki yağlar için spor yapmak gerekir. Basit karın kası egzersizleri ile bu bölgelerinizi çalıştırmış olursunuz. Düzenli olarak aşağıdaki hareketleri yaparsanız yağların bir süre sonra yok olmaya başladığını göreceksiniz.

Evde Yapabileceğiniz Basit Karın Kası Egzersizleri 1 başlıklı diğer sayfamızda da kolay mekik hareketleri yer almaktadır. Bu yazının devamı niteliğindeki bu sayfamızı dikkatlice okuyarak günlük sporunuzu evde yapabilirsiniz.

Mekik Hareketi 5

Bir sandalyeye oturun ve sırtınızı sandalyenin arkasına dik olacak şekilde yaslayın. Ellerinizi başınızın arkasında kavuşturun. Öne ve arkaya doğru yapacağınız hareketlerle karın kaslarınızın gerilmesini ve esnemesini sağlayın.

Mekik Hareketi 6

Ayakta düz bir şekilde dik durun. Ayaklarınızı iki yana doğru açın. Bu arada ellerinizi birleştirin ve başınızın arkasına koyun. Bedeninizi olabildiğince öne doğru ve arkaya doğru germe – esnetme hareketleri yapın. Bu hareket esnasında bacaklarınızın dimdik olmasına özen gösterin.

Mekik Hareketi 7

Ellerinizle yüksek bir yere tutunun ve asılı pozisyonda kalın. Ayaklarınızı yerden kaldırın. Dizlerinizi çekebildiğiniz kadar karnınıza doğru çekin ve salın.

Mekik Hareketi 8

Yerde sırt üstü bir şekilde uzanın. Dizlerinizin arasına bir top koyarak sıkıştırın. Kollarınızı iki yana doğru düz bir şekilde uzatın. Topu düşürmemeye çalışarak bacaklarınızı havaya kaldırın, indirin.

Mekik Hareketi 9

Bir pilates topunun üzerine oturun. Kollarınızı çapraz yapın ve göğüslerinizin üzerinde birleştirin. Oturarak dizlerinizi karnınıza doğru çekmeye çalışın, geriye uzatın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir