Belki bir dost, belki bir arkadaş kimine göre ablayım, karşısındakine güven veren içinizden biriyim.

Karadeniz’in güzel şehri Samsun’da, mucizelerle dolu hayata gözlerimi açtım.

3 yaşında ilk uzun yolculuğumu Almanya’nın Köln şehrine çok sevdiğim babamın sol tarafına sığınarak yaptım.

Türk benliğini ve değerlerimi kaybetmeden iki kültür arasında bocalamakta, farklı dünyanın farklı inançları arasında gidip gelmenin zorluğu ile anaokulu, ilkokulu ve lise realschule eğitimimi Almanya’da tamamladım.

Almanya’dan Türkiye’ye kesin dönüş kararı alarak geldiğim zaman; modaya, renklere ve sürekli değişen kumaş çeşitlerine olan merakım beni tekstilin içine çekti.

İhracat departmanında pazarlama bölümünde yönetsel görevlerde müşteri temsilciliği yaparak insan ilişkilerimi kuvvetlendirdim. Bu süreçler  insan psikolojisine ilgi duymama ve sürekli araştırıp gelişmeme neden oldu. Okuduğum kitaplar ve katıldığım seminerler emin adımlarla başarı merdivenlerini çıkmamı kolaylaştırdı. Kişisel gelişim ve insan psikolojisine ilgim katlanarak büyüdü ve yaşamımı şekillenmesine destekledi.

Emekliliğim ile beraber hayatın koşuşturmasından kendimi soyutladığımda, hayatı da sorgulamaya başladım. Kendimle tanışma kararım ile birlikte Kadir Has Üniversitesi Onaylı Profesyonel Yaşam Koçluğu ve NLP Uzmanlık Eğitimi almak ve bu yönde kendimi geliştirmek için yurtdışına gittim. Burada Quantum ve Aile Dizimi eğitimlerine katıldım.

Reiki saf şifa enerjisi ile tanışarak fiziksel, zihinsel, ruhsal ve duygusal alanlarda insanlara çok faydalı olmaktan büyük keyif alıyorum. Nefes egzersizleri ve access bars mucizevi bir değişimin anahtarı olarak hayatıma ayrı bir renk kattı.

İstanbul’da; Liderlik, Hitabet Sanatı ve Topluluk Önünde Konuşma, Girişimcilik, Beden Dili ve Diksiyon konulu seminerlere katılarak performansımı yükseltmeme katkıda bulundum ve motivasyonumu artırdım.

Almanya – Samsun – İstanbul üçgeninde yaşamda her şeyin aniden değişmesine rağmen, yine de hayatta güzel şeylerin mümkün olduğuna inandım.

Herkes gibi benim de hayatımda kırılma noktalarım oldu.

Kalabalık içinde yalnızlık, mutsuzluklar, ayrılıklar ve ölüm gibi…

Düşüncelerimi çalkaladım ve iç sesime kulak verdim.

Huzuru yakalamak için “İnsan yaptıklarından değil yapamadıkların pişman olur” düşüncesi ile enerjimi, samimiyetimi, dürüstlüğümü ve olumlu düşüncelerimi bu yolda harmanladım.

Ömrümüz müthiş bir hızla ilerlerken; dilerim hayatımıza daima güzel yürekli insanlar misafir olur.

Amacım hayat tecrübesi içinde geçen yıllarda yaşamın tüm siyahı ve beyazını kabul ederek, hayatın ritmine keyifle ayak uydurmak ve farkındalık oluşturmak…

Siz sevgili dostlara bu yolda  rehberlik ederek yolunuzu aydınlatmak için buradayım.

Benim için gerçek başarı; hayatta herkesin mutlu olmaya hakkı olduğunu ve mümkün olduğunu göstermektir.