Harika Bir Zayıflama Kürü! Yeşil Çay – Limon – Maden Suyu!

Zayıf kalmak ve fit bir vücuda sahip olmak neredeyse hepimizin hayalidir. Yeşil Çayın Faydaları Saymakla Bitmiyor başlıklı yazımızda zayıflamaya yardımcı olduğundan da bahsetmiştik. Yeşil çay zayıflama konusunda düzenli tüketimde etki ediyor. Bu bitkiyle hazırlanan bazı kürler metabolizmayı hızlandırdığından diyet programlarınıza dahil edebilirsiniz.

Yeşil Çay Kürü ile Zayıflama!

Yağ yakıcı özelliği bulunan yeşil çay ayrıca etkili bir antioksidandır ve içeriğindeki bileşenler yağların daha kolay yakılmasını sağlar.

Sık tükettiğimiz soğuk içeceklerden olan maden suyunun içeriğinde pek çok doğal mineral yer alıyor. Bu minerallerin de metabolizmayı hızlandırma ve hazımsızlığı gidererek sindirim sistemini düzenleme etkisi var.

Şifa kaynağı olarak bildiğimiz limon ise vücutta kırılan yağların dışarı atılmasını kolaylaştırıyor.

Yeşil çay – maden suyu – limon üçlüsü bir araya geldiğinde zayıflamadaki etkileri artıyor. Bu kürü hazırlamak oldukça kolay… Yeşil çay limon maden suyu kürü yapılışı ile ilgili detayları aşağıda sizin için paylaştık.

Yeşil Çay – Limon – Maden Suyu Kürü Nasıl Yapılır?

Yeşil çay, limon, maden suyu zayıflama kürü yapılışı konusuna geçmeden önce malzemeleri sıralayalım.

  • 2 tatlı kaşığı yeşil çay
  • Yarım limonun suyu
  • 1 şişe maden suyu
  • Yarım litre su

Yeşil Çay Zayıflama Kürü Yapılışı

Zayıflama kürü yapılışı için suyumuzu kaynatıyoruz. Daha sonra içine yeşil çayımızı ilave ederek 10 dakika kadar demlenmeye bırakıyoruz. Demlenen yeşil çayın içine yarım limonun suyunu sıkıyoruz. Limonun dışını da karışımın içine doğrayarak ekliyoruz. Son olarak 1 şişe maden suyunu da döktükten sonra yeşil çay zayıflama kürü içilmeye hazır hale geliyor.

Bu karışımı buzdolabına koymaz, oda sıcaklığında muhafaza ederek yemeklerden yarım saat önce ve sonra içebiliriz. Düzenli olarak tüketildiğinde yağ yakımını hızlandırır ve zayıflamaya yardımcıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir