Hatalara Karşı Nasıl Davranılması Gerektiğiyle İlgili Muhteşem Bir Ders!

Hatalara Karşı Nasıl Davranılması Gerektiğiyle İlgili Muhteşem Bir Ders!

Aslında küçük kız sahip olmak istediği her şeye sahipti. Güzel oyuncaklar, rengarenk okul gereçleri, çeşit çeşit kalemler, defterler, kitaplar…

Ancak sınıftaki arkadaşının o kalemi hepsinden güzel geliyordu ona. Epey zamandır o kalemde gözü vardı. Keşke arkadaşı o kalemini ona verseydi. Ama hiç öyle bir niyeti yoktu…

Bir gün o kalemi çaldı küçük kız…

Arkadaşı fark etti, öğretmenlerine söyledi kalemini birinin aldığını. Öğretmen kimin aldığını, yanlışlıkla biri aldıysa geri vermesini söyledi. Ama kalemi çalan küçük kız cevap veremedi.

Bu kez öğretmen herkesi tahtanın önüne dizdi. Kalemin sahibi kız da dahil olmak üzere herkesin gözlerini bağladı. Tahtanın önünde dizili olanların ceplerini aramaya başladı. Küçük kızın cebinde kalemi buldu. Bu arada kimse konuşmuyordu.

Kalemi çalan kız öğretmenine karşı yerin dibine girmişti. Neyse ki; diğer arkadaşlarının gözleri kapalıydı. Ya gözleri açık olsaydı, ya öğretmeni kalemi onun cebinde bulduğunu söyleseydi… Bunları düşünmekten günlerce uyku uyumadı, yaptığından çok pişman olmuştu. Bir daha hayatı boyunca böyle bir şey yapmamaya kendi kendine söz verdi.

Yapmadı da…

Aradan yıllar geçti. Küçük kız büyüdü, genç bir kız oldu. Bir gün yolda yürürken yıllar sonra öğretmeniyle karşılaştı. Selamlaştılar ve konuşmaya başladılar Genç kız hemen o olayı hatırladı.

Öğretmenine “Size o gün kalemi benim cebimde bulduğunuzu sınıfta söylemediğiniz için bir teşekkür borçluyum” dedi.

Öğretmen gülümsedi ve cevabı şu oldu.

“O gün ceplerinize bakarken benim de gözlerim kapalıydı”

Diğer bir kıssadan hisse hikayemiz olan Bir Bardak Su Değil, Göl Olman Gerekir! Başlıklı sayfamız da ilginizi çekecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir