Hayata Bakış Açınızı Sorgulatacak Bir Hikaye!

Dünyaca ünlü bir golfçü o gün yine bir turnuva kazanmış ve kutlamalar yapılıyormuş. Golfçi turnuvadan kupanın yanı sıra hatırı sayılır miktarda da para ödülü kazanmış.

Golfçü arkadaşlarıyla birlikte kutlamalara devam ederken yanına oldukça kötü giyimli ve üzgün görünen bir kadın yaklaşmış. Golfçü adama sessizce bir şeyler söylemek istediği her halinden belliymiş. Adam kadının yanına doğru yürümüş ve ne söyleyeceğini duymak istemiş.

Orta yaşlarda olan kadın, golfçüye evde çok hasta bir bebeğinin olduğunu, kendisinin hiç parasının olmadığını, fakat bebeğinin tedavisi için paraya ihtiyacı olduğunu söyleyerek para istemiş. Eğer tedavi ettiremezse bebeğinin öleceğini de söylemiş. Şampiyon golfçü bir an bile tereddüt etmeden çek defterini çıkartmış ve turnuvadan kazandığı para ödülünün neredeyse yarısı kadarlık bir tutarı yazmış.

Kadın çok teşekkür ederek ve ona minnet duyduğunu belirterek yanından ayrılmış.

Aradan birkaç gün geçmiş. Golfçü arkadaşlarıyla birlikte golf kulübünde oturup sohbet ediyormuş. Arkadaşlarından biri birden bir şey hatırlamış gibi ona dönmüş.

Turnuvayı kazandığı gün yanına bir kadının gelip yardım isteyip istemediğini sormuş. Golfçü hemen hatırlamış kendisinden yardım isteyen kadını… Arkadaşına cevabı da “Evet” olmuş. “Evet, bir kadın yanıma geldi ve hasta bebeği için benden yardım istedi…”

Arkadaşı üzgün olduğunu, ancak o kadının bir dolandırıcı ve yalancının teki olduğunu, zenginlerin peşinden koşarak pek çok kişiden para istediğini söylemiş.

Golfçünün yüzünde bir memnuniyet ifadesi belirmiş ve demiş ki;

“Yani ortada ölmek üzere olan bir bebek yok ve bu harika bir haber!”

Bakış açımız bazen hayattaki tercihlerimizi etkiler, bazen de ilişkilerimizi… Ancak en önemli etkisi kendimizedir. Yaşama ve yaşamın içinde olan bitenlere doğru bakıp bakmadığımızı sorgulamak kendimiz için yapacağımız en büyük iyiliklerden biridir.

Diğer kısa ve anlamlı hikayelerden biri olan Kartalların Ölüm ve Yaşam Arasındaki Büyük Seçimi konulu hikaye de ilginizi çekecektir.

Hayata Bakış Açınızı Sorgulatacak Bir Hikaye!” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir