Meraklısına Etkili Bir Tavsiye! Sigmund Freud ve Bilinçaltı!

Yüzyıllardan bu yana insanların zihinsel ve davranışsal faaliyetlerini inceleyen bir bilim dalı olan psikoloji kişilerin sosyal etkileşimlerinin de analizini yapar. Psikoloji ile ilgili bugüne kadar yazılmış olan yüzlerce kitap vardır. Bu kitaplarda kişilerin düşünce yapıları, bilinçaltları, davranışları ve tüm bunların özel / sosyal hayata etkileri incelenir.

Sigmund Freud – Bilinçaltı

Bu kitaplar arasında psikanalizin kurucusu olarak bilinen Sigmund Freud’un “Bilinçaltı” adlı kitabı öne çıkanlar arasında yer alır. Freud, Bilinçaltı kitabında hastalarıyla birebir yaptığı çalışmalardan bahseder ve bu çalışmalarının neticesinde elde ettiği doneleri anlatır. Freud bu kitapta kişinin bilinçaltının ne anlama geldiğini anlatırken, ayrıca hastalarına uyguladığı tedavi yöntemlerinden olan hipnotik teknikleri de ele alır. Kitapta büyük usta Sigmund Freud tarafından tüm dünyaya öğretilen psikanaliz kuramının tüm detayları ve incelikleri gözler önüne serilir, bu kuramın nasıl gelişim kaydettiği ile ilgili bilgiler verilir.

Ders Kitabı Olarak da Yararlanılıyor

Sigmund Freud – Bilinçaltı okullarda ders kitabı olarak da yararlanılan kitapların başında gelir. Freud’un psikoloji bilimine sağladığı katkılar adından yüzyıllarca söz edilmesine yetecek düzeydedir. Bu bilim dalının derinliklerini keşfetmek isteyenlerin, psikolojiye meraklı olanların mutlaka okuması gereken Bilinçaltı, psikanaliz kuramı ile ilgili tüm merak edilenlere cevap verir nitelikte…

Sigmund Freud ile psikanalizi daha iyi öğrenmek isteyenler için “Psikanaliz Üzerine” adındaki kitabı da tavsiye edilebilir. Yaşamıyla da ilgi uyandıran Freud çağının önemli bilim insanlarından olmasının yanı sıra anlatıları günümüze kadar ulaşanlardandır.

Sitemizde yer alan bir diğer kitap tavsiyesi olan Bir Psikologtan Kendine Notlar sayfamızdan da bu kitapla ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir