Mod Terapisi: Diğer Yollardan Gitmek

Bugünkü kitap önerimizde Gitta Jacob, Hannie van Genderen ve Laura Seebauer tarafından kaleme alınan “Mod Terapisi: Diğer Yollardan Gitmek” adlı kitabı detaylandırıyoruz. Kitap Türkiye’de Psikonet Yayınları tarafından yayınlanıyor. Toplamda 225 sayfa olan Mod Terapisi: Diğer Yollardan Gitmek adlı kitap bir solukta okuyacağınız ve başucunuzdan ayırmayacağınız kitaplar arasında ilk sırada yer alıyor.

Hepimizin Ortak Duygularını Ele Alıyor

Mod Terapisi: Diğer Yollardan Gitmek kitabı kişilerin yaşamını yakından ilgilendiren hatta şekillendiren evham, vicdan, panik, utanç, dışlanmışlık hissi ve reddedilme duygusu gibi pek çok duyguyu ele alıyor. Neredeyse hepimize tanıdık gelen bu duyguları genellikle hisseden kişinin kalıplardan kurtulmasına engel olur. Çoğu öğretilmiş olan bu duygulardan nasıl kurtulmak gerektiğini bilmeden önce aslında kurtulmamız gerektiğinin bilincine varmamız gerekir.

İnatçı Duygularımızdan Nasıl Kurtuluruz?

Mod Terapisi: Diğer Yollardan Gitmek adındaki bu kitabı Mod Modeli ve Şem Terapi Yaklaşımı kavramlarını yakından inceleyen bir kitap olarak algılayabilirsiniz. Bu konular ile ilgili okura yardım etmeyi amaçlayan kitabın yazarları kişinin yaşam kalitesini yakından etkileyen inatçı olgu ve duyguları inceliyorlar. Yazarlara göre çoğunu büyürken öğrendiğimiz bu olgulardan kurtulmak aslında bazen mutluluğun anahtarı da olabilir.

Duyguları Nereden Edindiğimizi Bilmek Önemli!

Ancak öncelikle bu duyguları nereden ve nasıl edindiğimizi yani kökenlerini anlamak gerekiyor. Bunu anladıktan sonra kişisel olarak bu hissettiğimiz şeylerin gündelik yaşantımızı nasıl ve ne şekilde etkilediğini bilmeliyiz. Kişisel değişim ve yenilenmenin ancak bu yollar takip edilirse elde edilebileceğini anlatan Mod Terapisi: Diğer Yollardan Gitmek kişinin duygularını tanımasının yanı sıra iç dünyasında bir keşfe çıkmasını da sağlıyor.

Psikiyatristler tarafından da övgüyle söz edilen bu kitabı mutlaka okumanızı tavsiye ederiz Sitemizdeki diğer tavsiyelerden olan Outliers – Bazıları Neden Daha Başarılı Olur? Adlı sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir