Mutlu Bir Evlilik için Erkeklere Tavsiyeler!

Mutlu evlilik için ipuçları niteliğindeki tavsiyelerimize daha önce kadınlar için yayınladığımız yazıda yer vermiştik. Mutlu Bir Evlilik için Kadınlara Tavsiyeler! Başlıklı yazımızı okumanızı öneririz. Bugün ise erkeklere evlilik tavsiyeleri konusunu ele alıyoruz.

Evliliği Yanlış Anlayan Erkekler

Evliliklerde erkeklerin rolü her ne kadar kadınlardan daha azmış gibi görünse de aslında durum hiç de öyle değildir. Özellikle kadının çalışmadığı, evde oturduğu, ev işleri, çocuk bakımı, temizlik gibi işlerle uğraştığı evliliklerde erkekler sadece çalışıp para kazanma, evi geçindirme misyonunu üstlenmiştir.

Bu görevi evlilikteki tek sorumluluğu zanneden erkeklerin sayısı da oldukça fazladır. Aynı erkekler eve geldiklerinde kadından bir sürü şey beklerler. Çamaşırları yıkanmış ve ütülenmiş, yemeği hazırlanmış, yemekten sonra içeceği çay demlenmiş olmalıdır. Bunlara evliliği yanlış anlayan erkekler diyebiliriz.

Erkekler için Evlilik Tüyoları

Evlilikte mutlu olmak isteyen erkeklerin öncelikle kadını nasıl mutlu edeceğini öğrenmesi gerekir. İşte erkekler için evlilik tüyoları

  • Eşi çalışan erkek kadının ev işlerini de aynı anda yürütmesi gibi bir şey beklememelidir. Elinden gediği ve zamanı yettiği kadar eşine yardım etmeli, dinlenilecekse de eşiyle birlikte oturup dinlenmelidir.
  • Kadına şiddet sadece dayakla değil, psikolojik ve maddi de olabilir. Bundan uzak durmalıdır. Çalışmayan eşe gerektiği kadar para vermeyen, çeşitli sebeplerle kadının üzerinde baskı kuran erkekler de şiddet uygulamaktadır.
  • Bir erkeğin evlilikteki rolü kadının kendisinden korkmasını sağlamak değil, karşılıklı saygıyı tesis edebilmektir.
  • Kadınlara ilgi göstermek onu mutlu etmenin en kolay yoludur. Onu dinlemek, geçiştirmemek kadına önemsendiğini hissettirir.
  • Sık aralıklarla küçük hediyeler ve sürprizler erkeğin mutlu evlilik için yapması gerekenlerdendir. Bundan kendisinin de mutlu olduğunu zaman içinde görecektir.
  • Kadınların özel günleri unutulmamalı, mutlaka hatırlanmalı, sadece karı – koca arasında da olsa minik partiler hazırlanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir