Mutlu ve Çocuklu Evliliğin 5 Sırrı!

Mutlu evlilik var mı? Bu soru pek çok kişi tarafından gerek kendine, gerekse arkadaşlar arasında sorulur ve konuşulur. Evliliğin aşkı öldürdüğü klişesi geçmiş zamandan günümüze kadar gelen düşüncelerindendir. Aslında aşkın bir ömür canlı kalması mümkündür. Evlilikle gelen yeni yaşam tarzı ve rutine bağlanan alışkanlıklardır aşkı öldüren; evliliğin kendisi değil…

Yavaş Yavaş Özlem Artar!

Birbirine aşık olan kadın ve erkek için bir süre sonra aynı evde yaşama isteği gündeme gelir. Bu isteğin nedeni aslında çiftlerin bir süre sonra daha çok vakit geçirme, hep yan yana olma isteğinin yoğunlaşmasıdır. Gün geçtikçe özlem artar, birlikte yaşamak için planlar yapılmaya başlanır. Evlilik fikrinin devreye girdiği bu aşamadan sonra toplumumuzun gereği olarak bu müesseseye adım atılır. Çoğu zaman öngörülemeyen ise evlilikle birlikte gelen daha fazla görev ve sorumluluklardır. Çiftler artık önceki yaşamlarından bambaşka bir yaşama geçmişlerdir. Bir süre sonra yeni kurulan aileye yeni bireyler de katılmaya başlayınca sorunlar da beraberinde gelir. Maddi yükümlülüklerin artması, zaman konusunda doğan hiçbir şeye yetişememe sorunu, çocuktan vakit bulup birbirine zaman ayıramama gibi konular evliliğin çatırdaması olarak gün yüzüne çıkar.

Mutlu Evliliğin Sırları

Bu ağır yüklerle başa çıkmak için evlilik sırları olarak nitelenen püf noktalarının bilinmesi işinizi kolaylaştırır. Mutlu Olmak için 10 Önemli Tavsiye! Başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. İşte mutlu evliliğin sırları

  • Evli çiftlerin öncelikle kendi yaşamlarına sahip çıkması, kendi mutlu olacakları noktaları belirlemeleri ve günlük yaşamda bu doğrultuda hareket etmeleri gerekir.
  • Ebeveynlik kutsal bir misyondur. Ancak eş olmanın getirdiği misyonun çocuklardan dolayı unutulmaması gerekir. Eşler arasındaki iletişimin kopmaması için çaba sarf edilmelidir.
  • Kadınların ve erkeklerin eşlerine anne – babalık konusunda yönlendirme yapmaları, sürekli eleştirmeleri evliliğe olumsuzluk olarak yansır.
  • Ailecek yapılabilecek spor aktiviteleri bulunarak uygulanmalı. Bu aktiviteler hem ailecek zaman geçirmeye, hem de ruhun ve bedenin zinde kalmasına yarar.
  • Eşlerin birbirine sevgi gösterisinde bulunma ritüeli çocukların yanında da alışkanlık haline getirilmelidir. Sevgiyi görerek ve göstererek büyüyen çocukların psikolojisi çok daha düzgün olur.

Mutlu ve Çocuklu Evliliğin 5 Sırrı!” te bir düşünce

  1. Zeynep Türkseven diyor ki:

    Sevgili Ayşegül hnm sayesinde çocuğumla ilgili olan iletişim ergenlik problemlerimiz vardi ve bir kaç seansta çoçuğumu daha iyi anlamaya başladım ve empati kurmayı sayesinde öğrendim. Ebeveynler olarak bizleri aydınlattığı için çok teşekkür ederim ve herkese tavsiye ederim .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir