Reiki ile Hastalıklara Şifa Bulmak

Reiki ile Hastalıklara Şifa Bulmak

Reiki; vücudun dengesini bulmak ve iyileştirmek amaçlı, manevi enerji gücünün kullanıldığı bir terapi yöntemidir. Reiki tedavileri esnasındaki tek amaç; enerjinin düzgün şekilde akışına girebilmesi için bu akış yollarını normale döndürmektir.

Reiki; danışanın kendi enerji akışının teşvik edilmesi için belli el pozisyonları kullanılarak, eğitimli kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir. Reiki, diğer tedavilere müdahale alanı yaratmaz.

Reiki seansları sırasında;

 • Eğitimli kişiler tarafından 15 dakikalık farklı el pozisyonlarıyla yapılır.
 • Eğitimli kişi, danışanın üzerinde ellerini hafif dokunuşlar şeklinde tutar.

Reiki Otoimmün Hastalıklarda Yararlı mıdır?

Otoimmün hastalıklar, her yaş grubundan insanı etkileyebilecek hastalıklardır. Bağışıklık sistemini etkileyen bu hastalıkların semptomları hafif ya da kişiyi zayıflatacak etkileri olabilmektedir. Bu durum kişinin hayat kalitesini düşürür. Otoimmün hastalıklar çeşitli tedavi yollarıyla iyileştirilebilir. Bu tedavi yollarından biri Reiki olarak bilinir

En çok görülen otoimmün hastalıklar 

 • Çölyak hastalığı
 • Grave hastalığı
 • Tip1 diyabet
 • Multipl skleroz
 • İnflamatuar bağırsak hastalığı
 • Romatoid artrit

Birçok kişi tıbbi tedavinin yanında alternatif bir yöntem olan Reiki terapi yöntemini de tercih etmektedir.

Reiki ile Otoimmün Hastalıklarda Ağrı Tedavisi

Çoğu otoimmün hastalıklarda ağrı hastaların en çok şikâyet ettiği konuların başında gelmektedir. Bir multipl skleroz, enflamatuar bağırsak hastalığı, romatoid artrid bu ağrılı otoimmün hastalıklardandır.

Reiki tedavisi seanslarından sonra birçok danışan ağrılarda azalma olduğunu söyleyerek rahatlamaktadır. Düzenli şekilde yapılacak Reiki seansları ağrılardan tamamen kurtulmanın da bir yolu olabilmektedir.

Reiki ile Kaygı ve Depresyon Tedavisi

Otoimmün hastalıklar ile baş etmek zorunda kalan birçok kişi kaygı ve depresyon problemleriyle de savaşmak zorunda kalabilmektedir. Bu rahatsızlıkların tam anlamıyla bir tedavisi olmadığı için birçok kişi alternatif tedavi olarak Reiki tercih etmektedir.

Depresyon ve kaygı hastalıkları semptomları gel – gitli olduğu için, bu hastalıklardan mustarip kişiler ne zaman ne yapacaklarını bilememektedir. Düzenli Reiki seansları sayesinde kaygı durumlarının en aza inmesi sağlanmakta ve danışanların ruh hallerinde iyileşmeler olmaktadır.

Reiki ile Bağışıklık Sistemini Tedavi Etmek

Reiki seanslarının bağışıklık sistemi üzerinde tam anlamıyla bir etkisinin olup olmadığı bilinmemektedir. Ancak otoimmün hastalıklarla savaşan birçok kişi Reiki tedavisi gördükten sonra semptomlarda azalmalar olduğunu söylemektedir.

Reiki seansları tıbbi tedavi yerine geçmez. Sadece doğal tedavi seçeneklerini tercih edenler için bir alternatiftir. Otoimmün hastalıklarda tıbbi tedavi gören kişiler Reiki tedavi seansları düzenli olarak yapıldığında ağrılarında azalmalar olduğu, tedavinin iyi etkilerinin daha uzun süre devam ettiği gözlemlenir.

 

Reiki ile Hastalıklara Şifa Bulmak” te bir düşünce

 1. Reyhan K. diyor ki:

  Ben Reyhan Karagöz Ayşegül hanımla 4 ay önce tanıdık vasıtasıyla tanıştım,iyi ki de tanıştı,onu tanımadan önce kafam karışıktı, geçmişe saplanıp kalmıştım,sadece 3 seansta beni bu düşüncelerden arındırdı.Kendisine çok teşekkür ederim, gözüm kapalı herkese öneririm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir