Koçluk Ne Anlama Gelir?
Koçluk; bir danışmanlık, öğretmenlik, yöneticilik değildir. Terapi ya da psikolojik danışmanlık vermek değildir. Koçluk; koçluk desteği alan kişiye, kişisel gelişiminde farkındalık yaratmaktır.

Kimler Koçluk Danışmanlığı Alabilir?
Kaliteli yaşam sürmek isteyen, hedeflerine ulaşmak için, potansiyelini harekete geçirmek isteyen herkes, bir koç danışmanlığı alabilir.

Koçluk Danışmanlık Süresi Ne Kadardır?
Koçluk danışmanlığı almak belli süreler vardır. Ancak bu süreler herkeste aynı değildir. Genel olarak en az 3 ay en fazla 6-12 ay arasında ayda 2 kere olmak üzere danışmanlık alınabilir.

Koçluk Hizmeti Ne Zaman Başarısız Olur?
Koçluk hizmetinin başarılı olabilmesi için, danışanın buna kendini hazır hissetmesi ve bu konuda istekli olması gereklidir. Danışan öğrenmeye açık olmalı, değişime istekli olmalıdır.

Kısa Sürede Kesin Sonuç Alınır mı?
Kısa sürede kesin sonuç alınacak diye bir durum söz konusu değildir. Burada önemli olan koçluk hizmetinin sizi bulunduğunuz yerden ileri bir noktaya taşıması ve bunun sonuçlarının kalıcı olmasıdır. Ancak bunun süresi, kişinin bu konuda ne kadar istekli olduğu, açık olduğu ve uygulanan planları ne derece yaptığıyla alakalıdır.