Tongue Fu Sözlü Dövüş Sanatı

Bu yazımızdaki kitap önerimiz “Tongue Fu Sözlü Dövüş Sanatı” adlı kitap…

Diğer önerilerimizden biri olan The Secret Adlı Kitap Güncelliğini Koruyor! Başlıklı yazımız da inceleyerek Türkçe’ye “Sır” olarak çevrilen kitap hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Türkçe’ye Zülfü Dicleli Çevirmiş

Sam Horn tarafından kaleme alınan Tongue Fu Sözlü Dövüş Sanatı adlı kitap Türkçe’ye Zülfü Dicleli tarafından çevrilmiş. Kitabı okuyanların yaptığı yorumlar içinde en dikkat çekici olanlar bugüne kadar okumadıkları için pişman olduklarını dile getirmeleri…

Zor Kişilerle İletişimin Püf Noktaları

Aynı kişiler kitabı daha önceden okumuş olsalardı yaşadıkları hayal kırıklıklarının önüne bu kitap sayesinde geçebileceklerini, daha başarılı ve daha mutlu olabileceklerini düşünüyorlar. Kitap, kişilerin özel ve sosyal yaşamda karşılarına çıkabilecek “zor” kişilere ne gibi tepkiler verilmesi gerektiği konusunda bilgilerden oluşuyor. İletişim konusunda önemli ipuçları da kitabın geneline yayılmış.

Her Bölümde Bir Eylem Planı

Tongue Fu Sözlü Dövüş Sanatı 4 ana bölümden oluşuyor. Alt bölümlerin sayısı ise 30… Kitabın ilginç yanı her bölümün sonunda bir Eylem Planı yazılı olması. Bu eylem planında o bölümde anlatılmış olan zor durumlarda neler yapılması gerektiği yazıyor. Hangi sözlerin söylenmesi gerektiği, bu gibi durumlara dair unutulmaması gerekenler yazıyor. Okuyucu ayrıntılı bir şekilde kendisine sunulan bu durum bilgilerinden kendi yaşamına uyarlayabileceği bilgileri edinebiliyor.

Yazar Eğitim Deneyimlerini Anlatıyor

Tongue Fu Sözlü Dövüş Sanatı’nda anlatılanlar kitabın yazarının daha önce katıldığı eğitimlerde şahit olduğu durumlar. Örneklerin gerçek olması kitabın etkileyici olmasına katkı sağlıyor. Her bölümde ne gibi bir durumdan bahsediliyorsa ona ait örnekler de sunuluyor. Bu sayede gündelik yaşamda pek çok kişinin yaptığı yanlışlar daha iyi anlatılmış oluyor. Öğretici niteliği yüksek olan Tongue Fu Sözlü Dövüş Sanatı kısaca zor kişilerle başa çıkma yolları konusunda gerekli bilgilerin edinilmesini sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir